Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Vzdělávání praxí a Cesta pro mladé nabízejí praxe po celé ČR

10.08.2017

Projekty Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí umožňují svým zájemcům získávat praktické zkušenosti v reálném pracovním prostředí. Oba projekty realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, který svými aktivitami podporuje profesní vzdělávání.  

Vzdělávání praxí je na jedné straně šancí pro uchazeče o zaměstnání, kteří chtějí získávat nové zkušenosti a zlepšovat svoji specializaci v daném oboru. Na druhé straně je dobrou příležitostí pro firmy, které zapojením do projektu získávají nezávaznou možnost si vybrat, a následně po dobu několika měsíců prověřit potencionální zaměstnance bez finančních nákladů. Do projektu se tak přihlašují uchazeči i firmy. Uchazeči si vybírají z vypsaných nabídek pozic jednotlivých firem ve všech krajích ČR. Od začátku projektu bylo úspěšně zrealizováno přes dvě stě vzdělávání praxí, které pomohly nejen uchazečům o práci, ale výrazně podpořily uchazeče při návratu z rodičovské dovolené a osoby starší padesáti let, které představují ohroženou skupinu při uplatnění na trhu práce.

Cesta pro mladé poskytuje studentům posledních ročníků SŠ, VOŠ, VŠ a jednoletých jazykových škol stáže ve firmách. Studenti se aktuálně mohou hlásit na více než 200 stáží po celé ČR. V nabídce jsou stáže na různých pozicích od architekta, specialisty marketingu, grafika, provozního, veterináře a finančního kontrolora až po truhláře nebo elektromechanika. Studenti na stáži získají pod vedením mentora spoustu nových zkušeností. Stážisté také zdarma absolvují kurzy měkkých kompetencí a individuální kariérní poradenství s HR odborníkem. Na YouTube Cesty pro mladé se můžete podívat na videa ze stáží.

 

Více informací, kontakty i přihlášení najdete na webových stránkách projektů www.vzdelavanipraxi.cz a www.cestapromlade.cz

 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty