Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Stáže a praxe v mezinárodních institucích

31.07.2020

Jak se zorientovat v široké nabídce stáží v mezinárodním prostředí? Stáhněte si přehlednou publikaci z dílny DZS.

Uvažuješ o  tom, že si vyzkoušíš načas pracovat v  zahraničí? A proč to vlastně nezkusit? Dnešní globalizovaný svět Ti nabízí bezpočet příležitostí zdokonalit se v tom, co už umíš, a zároveň Ti dává prostor se něco nového naučit.

Rostoucí popularitě se dnes mezi studenty těší zejména pracovní stáže. Zkušenosti, které během stáže získáš, Ti pomohou lépe se zorientovat v tom, co vlastně chceš v budoucnu dělat. Zároveň jsou vysoce ceněny na trhu práce a otevírají tak dveře k vysněnému povolání.

Tato publikace je Ti určená jako základní průvodce rozmanitou nabídkou stáží v  evropských institucích (včetně jejich pomocných agentur a  orgánů) a  mezinárodních organizacích. Dozvíte se více o poslání a činnosti každé z několika desítek uvedených institucí či organizací, ale například i to, jaká výše odměny stážistovi náleží (stáže jsou u většiny institucí placené!), jak funguje náborový proces či jak správně podat přihlášku. V  neposlední řadě zde najdeš rozhovory s  bývalými stážisty, kteří se podělili o svou osobní zkušenost i užitečné tipy, jak uspět v přijímacím řízení. 

Publikace z dílny Domu zahraniční spolupráce je online k dispozici ZDE.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty