Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce S jazyky do Bruselu
Datum 15.04.2021 17:00 - 18:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Moravskoslezský kraj / Online
Popis akcePoslechněte si, jak můžete uplatnit své jazykové dovednosti v evropských strukturách a jaké pracovní příležitosti na Vás zde čekají.

Studujete jazyky na univerzitě nebo jen prostě máte na jazyky talent? Co takhle tyto dovednosti uplatnit i ve Vaší profesní dráze a nastartovat Vaší kariéru na půdě evropských institucí? Abyste se zde uchytili, nemusíte být právník nebo znát detaily z historie EU, nejdůležitější je si umět poradit v praxi a být schopen se v tomto multikuturním prostředí dorozumět. Jazyky zde můžete uplanit témeř na všech pozicích, speciálně pak ale na překladatelských a tlumočnických odděleních, nebo třeba na zastoupeních EU v jednotlivých zemích či v diplomatických službách EU po celém světě. 

Povídat si budeme mj. o těchto otázkách:

  • Jak fungují překladatelská oddělení v institucích EU?
  • Jaké technologie využívají?
  • Jakým směrem se zde překladatelský obor ubírá?
  • Kolik Čechů zde vlastně působí a je o tuto práci vůbec zájem?
  • Jaké jsou další možnosti uplatnění jazykářů na půdě evropských institucí?
  • Jaké nároky jsou na ně kladeny? Jaké jsou uchazečovy předpoklady k úspěchu?
  • Jaká je současná pozice angličtiny a kolik jazyků je vlastně třeba ovládat?
  • Jaké jsou možnosti stáží v institucích EU?
  • Co obnáší práce v institucích EU, jaké jsou její klady a zápory?

Poslechněte si nejen osobní zážitky a zkušenosti s mnohaletou prací v tomto oboru, ale také doporučení a tipy, jak zvýšit své šance v evropských výběrových řízení. Akce je určena pro všechny jazykové nadšence (studenty, absolventy i širokou veřejnost)!

Hostem bude paní Markéta Franková, vedoucí českých a slovenských překladatelů ve Výboru regionů a v Evropském hospodářském a sociálním výboru v Bruselu, která hovoří 10 jazyky a v evropských strukturách působí již od samotného vstupu ČR do EU.

Akce bude probíhat na platformě ZOOM, kam se můžete bez registrace přihlásit pod tímto odkazem. Sledovat nás můžete také v live streamu na facebookvé události ZDE.

Akci si pro Vás připravilo Eurocentrum Ostrava ve spolupráci s jazykovými katedrami Filozofické fakulty Ostravské univerzity. 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty